Walka z piractwem w Belgii i Portugalii

AEPOC, Association Européenne pour la Protection des OEuvres et services Cryptés, może pochwalić się kolejnymi sukcesami w toczącej się walce z piractwem.

W czerwcu tego roku w Portugalii członek AEPOC ZON udzielił pomocy w przeprowadzeniu skutecznej akcji przeciwko nielegalnym działaniom. W Belgii wyrok na niekorzyść pirackiej działalności został potwierdzony przez sąd apelacyjny.

Portugalia

Po kilku śledztwach przeprowadzonych w Guarda i w północnej części Portugalii policja zdemaskowała sieć "card sharingu", która pozwalała na nieautoryzowany dostęp do programów telewizyjnych. Zgodnie z informacjami podanymi przez policję, sieć była obsługiwana przez dwie osoby i miała ponad 650 klientów. Zyski wynosiły ok. 5000 euro na miesiąc. Zajętych zostało ponad 10 serwerów card sharingu i ok. 100 pirackich dekoderów.

Belgia

Sąd apelacyjny w Antwerpii potwierdził decyzję Sądu w Tongeren o nałożeniu kary w postaci 1.850.000 euro odszkodowania i 18 miesięcy więzienia na uznanego za winnego sprzedaży nieautoryzowanych kart. Karty umożliwiające nielegalny dostęp do Sky Deutschland w Niemczech i Austrii zostały sprzedane w latach 2006 - 2008. Sąd drugiej instancji potwierdził decyzję - z ośmioma miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Reklama

Oskarżony składa tymczasem apelację. Kilku innych oskarżonych w tej sprawie przyjęło wyrok z 2010 roku, w tym jeden skazany na 180.000 euro odszkodowania i osiem miesięcy więzienia. Łączna suma odszkodowania należnego Sky wyniosła ponad 2 mln euro w połączeniu z surowymi wyrokami więzienia.

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Belgia | Portugalia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy