Western Digital zaprezentowało nowe dyski SSD z serii „My Passport”

Przenośny dysk twardy to dzisiaj już nie luksus, a niekiedy konieczność. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem bezpiecznego, mobilnego nośnika, warto rzucić okiem na najnowsze urządzenia marki WD z serii „My Passport”.

Western Digital to marka znana ze swoich odpornych i bezpiecznych nośników danych. Tym razem firma zaprezentowała nowe modele ze znanej serii "My Passport". Wśród nich znalazły się dyski w różnych rozmiarach i dysponujące pojemnością do 2 TB.

Urządzenia wyróżniają się m.in. wykorzystaniem technologii NVMe, która pozwala osiągać prędkość zapisu do 1000 MB/s, oraz prędkość odczytu do 1050 MB/s. Dyski SSD są również wyposażone w 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES z włączonym hasłem, które ochroni pliki przed wzorkiem ciekawskich, a także są odporne na wstrząsy i wibracje. Nowością jest zastosowanie portów USB-C.

Reklama

Jak można wyczytać z oficjalnej informacji: "Nowe przenośne dyski SSD od WD, to potężne i wyrafinowane rozwiązanie dla twórców treści, grafików i hobbystów, którzy na co dzień potrzebują szybkiego przenoszenia plików".

Model 500 GB będzie kosztował 120 USD, model 1 TB - 200 USD, a model 2 TB - 380 USD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WD | Dysk | dysk przenośny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy