Wii konsolą wszech czasów?

Odkąd konsola Nintendo Wii pojawiła się na rynku, zapanowała istna euforia na punkcje tej japońskiej zabawki. Konsola sprzedaje się z prędkością światła i zainteresowanie nią jest tak duże, że Nintendo nie nadąża z realizacją zamówień.

Firma potwierdziła wcześniejsze informacje, że już wkrótce będzie starać się dostarczać co miesiąc na rynek 2 miliony sztuk konsoli .

Wii sprzedaje się zdecydowanie lepiej niż konkurecyjna konsola PlayStation 2, która niebawem powinna osiągnąć rekordowy poziom 125 milionów sprzedanych sztuk, tyle, że jest ona na rynku już od 7 lat.

Popyt na Wii jest tak wielki, że sklepy mają duże problemy z zapotrzebowaniem. W jednym z angielskich sklepów, zaraz po dostawie konsoli Wii, ustawiła się kolejka chętnych do jej kupna. W ciągu 30 minut sprzedano wszystkie sztuki - nie podano, niestety ile.

Reklama

Dzięki Wii, Nintendo w końcu mogło wyjść z wieloletniego cienia. Firma przez ostatnie półrocze zdążyła podwoić swoje zyski, a plany rozwoju Wii są dalekosiężne.

Firma ujawniła, że obecnie comiesięcznie produkuje 1.8 miliona sztuk konsoli Wii. Do marca przyszłego roku ma zostać ustanowiony rekord w postaci 17.5 miliona sztuk dostarczonych na rynek.

PCArena.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy