Windows 10 - Microsoft naprawił wiele błędów

W ramach „Patch Tuesday” Microsoft udostępnił nową aktualizację, która naprawia sporo problemów w Windows 10. Co znalazło się na liście?

Microsoft w nowej aktualizacji rozwiązał między innymi cztery z krytycznych luk w oprogramowaniu Exchange. Te zostały pierwotnie wykryte przez amerykańskie NSA. Oprócz tego, Windows 10 doczekał się załatania pięciu podatności typu "zero day". Nowe oprogramowanie przynosi także rozwiązanie 89 ważnych problemów powiązanych z systemem Windows 10.

 Amerykańska firma zaleca swoim klientom jak najszybsze zainstalowanie nowej aktualizacji. Sprawa powiązana jest z istotnymi lukami bezpieczeństwa, które mogą zagrażać komputerowym zarówno w sieciach prywatnych, jak i firmowych. Osoby korzystające z Exchange Online są również chronione przed atakami, które mogły być wykonywane jeszcze kilka tygodni temu.

Reklama

Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy nowa aktualizacja od Microsoftu powoduje konkretne błędy na komputerach - tak, jak firmie zdarza się to niemalże przy każdej nowej wersji oprogramowania. Na pierwsze raporty od użytkowników trzeba będzie więc poczekać.

Korzyści z instalacji nowych poprawek przeważają jednak nad możliwymi "skutkami ubocznymi".  


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy