Wszystkie rozmowy w roamingu są nagrywane? Niepokojące odkrycie

Portal Niebezpiecznik donosi, że kilku jego czytelników spotkało się z dziwną sytuacją podczas próby wykonania połączenia w roamingu międzynarodowym.

Chodzi o przerywanie rozmów, a następnie odtwarzanie w słuchawce nagrania z ich przebiegu. Jako pierwszy, tę anomalię zgłosił użytkownik dzwoniący z Wielkiej Brytanii do Polski. Później okazało się jednak, że dotyczy to także innych państw, w tym Niemiec i Hiszpanii. 

Sytuacja wystąpiła u co najmniej kilku użytkowników, którzy korzystali z różnych smartfonów i byli obsługiwani przez różnych operatorów. Jak raportują osoby, które doświadczyły tego dziwnego zjawiska, odtwarzane nagranie zawiera jedyne głos rozmówcy, który znajduje się w Polsce, co może stanowić pewien trop. Sytuacja wciąż jednak jest daleka od wyjaśnienia i zapewne nieprędko dowiemy się kto lub co stoi za tymi niepokojącymi przypadkami. 

Reklama

"Winny jest pośrednik w połączeniach roamingowych, który chce zarobić więcej. Ponieważ rozlicza się za czas połączenia, sztucznie go wydłuża poprzez odegranie nagranej rozmowy właśnie" - czytamy w serwisie Niebezpiecznik.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: roaming

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy