Zakaz telefonów w szkołach dla uczniów do 15. roku życia

Francuski minister edukacji, Jean-Michel Blanquer, zaakceptował nowe przepisy dotyczące używana telefonów komórkowych przez uczniów szkół podstawowych i średnich - czytamy w "The Independent".

Nowe prawo mówi, że uczniowie do 15. roku życia nie będą mogli korzystać z telefonów podczas lekcji, przerw i pory obiadowej, czyli całego czasu, jaki spędzają w szkole. Dopiero po opuszczeniu terenu szkoły będą mogli uruchomić urządzenia i zacząć z nich korzystać. Dotychczas zakaz obowiązywał jedynie podczas trwania zajęć.

Jak tłumaczy minister, chodzi tylko o to, aby młodzież miała lepsze warunki do nauki i mogła skupić się na tym, co najważniejsze, czyli nauce, a także naturalnym relacjom opartym o rozmowę. Jak donosi "The Telegraph", aż 93 proc. francuskiej młodzieży w wieku od 12 do 17 lat posiada telefon komórkowy. 

Na razie nie określono, w jaki sposób przepisy będą egzekwowane, ale można przypuszczać, że w dobie młodzieży wychowanej przez nowe technologie, dopilnowanie przestrzegania zakazu będzie niezwykle trudne. 

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Francja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy