Zmartwychwstanie na rynku tabletów?

Wokół tabletu HP robi się coraz większe zamieszanie. Niedoszły konkurent iPada mógłby jeszcze znaleźć miejsce dla siebie na rynku tabletów, co z pewnością ucieszyłoby chętnych na zakup przecenionego urządzenia. Czyżby TouchPad miał szansę powrócić do łask?

Jak zapewne pamiętacie, cała sprawa zaczęła się od decyzji HP o wycofaniu się z rynku tabletów. Wtedy wydawało się, że to koniec urządzeń z systemem webOS i totalna porażka znanej firmy. Wkrótce potem producent przyznał, że choć nie zamierza produkować kolejnych urządzeń, to nie zostawi mobilnego systemu bez wsparcia.

Teraz sytuacja znów ulega zmianie. W rozmowie z agencją Reuters Todd Bradley, stojący na czele działu Systemów Osobistych w HP, powiedział: "Firma może się skusić na wskrzeszenie TouchPada, tablety są niezwykle istotną częścią rynku komputerów".

Reklama

Po obniżce ceny TouchPada do zaledwie 99 dolarów zaczął się on sprzedawać jak świeże bułeczki. Wtedy stało się coś niespodziewanego - w ciągu zaledwie kilku dni przychód z reklam w aplikacjach systemu webOS zaczął być porównywalny do tego, jaki pochodzi ze wszystkich urządzeń z Androidem!

Wygląda na to, że na rynku wciąż istnieje nisza dla tanich tabletów, które jednak nie są kompletnym złomem. Idealnym przykładem takiego urządzenia jest TouchPad - wykonany z taniego plastiku, cięższy od większości obecnych na rynku urządzeń, ma wadliwy system i mało aplikacji. Jednak za 100 dolarów (lub nawet 100-200 dolarów więcej) wiele osób jest skłonne kupić tablet w ciemno, bo to wciąż funkcjonalne, średniej klasy urządzenie.

Obecnie HP stara się wyeliminować błędy i poprawić działanie swojego systemu. Ostatnio użytkownicy otrzymali kilka poprawek i nowych aplikacji. Kolejnych należy się spodziewać w najbliższym czasie.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy