Belgowie najbogatsi w Europie

Belgowie są najbogatszymi Europejczykami. Mają na kontach po 67 tys. euro oszczędności. To rekord. - pisze w czwartek dziennik "Le Soir". następni w kolejce bogaczy to Holendrzy - 61 tys. 219 euro i Luksemburczycy - 60 tys. 366 euro.

Analiza danych opublikowanych przez Eurostat za 2011 rok potwierdza dobrobyt Belgów. Przeciętny Belg posiadał na koncie 67 tys. 158 euro - co jest rekordem w Europie.

Tylko nieznacznie gorzej przedstawiał się stan zasobów Holendrów - 61 tys. 219 euro i Luksemburczyków z 60 tys. 366 euro. W porównaniu z Belgami źle mieli się Francuzi ze średnio 41 tys. 407 euro na koncie i Niemcy z 38 tys. 702 euro.

Według Narodowego Banku Belgii wartość nieruchomości należących do Belgów można szacować na nieco ponad bilion euro. Byłaby ona większa niż ich oszczędności.

Na bogactwo Belgów wpływa kilka czynników: po pierwsze jest to krajowa działalność gospodarcza. Po drugie system podatkowy łagodnie traktuje posiadaczy dochodów kapitałowych, a kapitalizacja jest faworyzowana. Na dowód korzystnych warunków przytacza się również "rozsądne ceny nieruchomości", które powodują, że Belgowie mniej wydają na zakup mieszkania niż ich sąsiedzi.

Reklama
PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Belgia | oszczędność | Europa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy