Jak szybko pić piwo? Oto 4 porady od mistrza

Czasami nie ma czasu na to, aby delektować się złocistym trunkiem. Co zrobić, aby piwo szybko zniknęło ze szklanki lub butelki? Swoje sposoby na jego picie w tempie ekspresowym zdradza mistrz świata w tej dyscyplinie.

Lewis Kent wygrał tegoroczny Beer Mile World Championships. To konkurs będący połączeniem rywalizacji sportowej ze... spożywaniem piwa. Zasady są proste. Trzeba przebiec jedną milę (1,6 kilometra), pijąc jedno małe piwo (0,3 l) co 400 metrów. Tutaj liczy się nie tylko szybkość z jaką przebiera się nogami, ale także sprawność przełyku.

W rozmowie z portalem Men's Journal Kent zdradził swój sposób na sukces. Stosując się do tych pięciu kroków będziecie pić piwo w iście olimpijskim tempie.

1. Nie przełykaj

Zdaniem Kenta picie piwa w tradycyjny sposób, czyli robiąc jego kolejne łyki, tylko męczy gardło. Trunek należy lać prosto do żołądka, a przełyk traktować jako... lejek. Tej sztuki wbrew pozorom można się nauczyć.

Reklama

2. Weź głęboki wdech

Nabranie powietrza sprawi, że droga do żołądka dla złocistego trunku zostanie otwarta. Dopiero wtedy możecie wlewać w siebie piwo. Najważniejsze jest to, aby w trakcie tego procesu nie oddychać, bo może się to źle skończyć. Oddech należy złapać dopiero po przełknięciu piwa.

3. Wybierz odpowiednie piwo

Lewis Kent potwierdza, że co prawda podczas picia na czas nawet nie czuje się smaku piwa, ale w czasie zawodów spożywa się jak najlżejsze gatunki.

"Głęboka" goryczka to ostatnia rzecz, która pomoże wam w szybkim opróżnieniu butelki. Wiedząc, że będzie się pić "na wyścigi" należy wybrać najbardziej neutralne z piw.

4. Butelkę lub kufel trzymaj w lewej ręce

Dlaczego jest to takie ważne? Odpowiedź jest prosta - abyś prawą ręką mógł zbijać piątki z kumplami po tym jak po mistrzowsku rozprawisz się z zawartością butelki.

A czy wy macie jakieś sekretne sposoby na to, aby pić piwo "po sprintersku"?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy