Dzień Batmana: Najlepsze komiksy o Mrocznym Rycerzu, które musisz przeczytać!

Dzień Batmana już 18 września - tego dnia należy przeczytać komiks o Mrocznym Rycerzu /materiały prasowe
Reklama

​W tym roku Dzień Batmana, czyli święto fanów Mrocznego Rycerza, przypada w sobotę, 18 września. Tego dnia po prostu trzeba przeczytać komiks o Batmanie! Wydawnictwo Egmont przygotowało z tej okazji aż trzy albumy z postacią Batmana w roli głównej: album "Batman/Fortnite: Punkt Zerowy", antologię "Batman: Świat", w której twórcy komiksowi z różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur oraz pierwszy tom nowej serii "Batman Death Metal" który pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum.

Batman stał się prawdziwą ikoną popkultury, znany jest na całej Ziemi. Postać ta już od ponad 80 lat pobudza wyobraźnię nie tylko czytelników jego przygód, ale też szerokiego grona pisarzy i artystów. Elastyczność świata Mrocznego Rycerza pozwala bowiem na niezliczone interpretacje mitu bohatera walczącego, pod wpływem osobistej tragedii, z niesprawiedliwością. Na cześć tego superbohatera wydawnictwo DC Comics w 2013 roku ustanowiło Dzień Batmana, który na całym świecie jest okazją do świętowania fenomenu Mrocznego Rycerza. 

Batman/Fortnite: Punkt Zerowy - nie tylko dla najmłodszych

7 września na polskim rynku zadebiutował album "Batman/Fortnite: Punkt Zerowy". Poza komiksową opowieścią, w której Batman zostaje wciągnięty do nieznanego świata i musi znaleźć sposób ucieczki z niekończącej się pętli chaosu i walki, album zawiera specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze Fortnite siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC. 

Reklama

Znakomici twórcy komiksowi: Christos Gage, Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Decastro i John Kalisz połączyli w tym albumie siły z Donaldem Mustardem, dyrektorem kreatywnym Epic Games. Czytelnicy zostaną wciągnięci wraz z Batmanem do jego świata i pomogą mu rozwiązać tajemnice związane z fenomenem jednej z najpopularniejszych gier na świecie.

Batman: Świat - album z historią, której akcja dzieje się w Polsce!

14 września Mroczny Rycerz ruszył na wojnę z globalną przestępczością w albumie "Batman: Świat", unikalnym projekcie wydawniczym DC, który udowodni, że Batman to fenomen, który przekracza granice państw i granice kulturowe. Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. 

W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu "Batman: Świat" będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Twórcy odpowiadający za rozgrywającą się w Polsce historię z Batmanem to Piotr Kowalski (rysunki), Tomasz Kołodziejczak (scenariusz) oraz Brad Simpson (kolory).

Batman Death Metal - ważą się losy całego multiwersum

29 września ukaże się pierwszy tom albumu "Batman Death Metal", który pokaże czytelnikom, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno?

Komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo to niesamowita i niezwykle kunsztowna opowieść wzbogacona dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James Tynion IV, Daniel Warren Johnson czy Garth Ennis. Album zawiera też specjalną kartę do gry "DC Batman: Metal", która ukaże się w listopadzie. Gracze będą ratować Batmana oraz innych uwięzionych superbohaterów, by ruszyć na ratunek Multiwersum. 

Równolegle z grą ukaże się dodatek crossover "DC Batman: Ninja" oparty na filmie animowanym "Batman Ninja". Zarówno gra jak i dodatek zostaną wydane w ramach znanej już polskim graczom serii DC Deck Buliding Games.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Batman | popkultura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy