Funky Matas: Rekord świata w autografach-tatuażach

​Mieszkający na Florydzie influencer o pseudonimie Funky Matas to oficjalny rekordzista świata w dość osobliwej kategorii. Od lat prosi ludzi, w tym takie sławy jak Will Smith, Gerard Butler czy Stan Lee, o złożenie autografu na jego plecach. Chwilę potem udaje się do salonu tatuażu i... uwiecznia podpis za pomocą tuszu.

Juan Matas, bo tak naprawdę nazywa się gwiazdor social media, zaczynał swoją karierę jako tatuażysta. W pewnym momencie wpadł na pomysł, który odmienił jego życie zawodowe.

Postanowił uczynić ze swojego ciała zeszyt do autografów, prosząc najpierw swoich znajomych i rodzinę o złożenie podpisów na jego plecach. Każdą parafkę kazał potem poprawić tuszem tak, aby została mu na zawsze jako tatuaż.

Krótko po rozpoczęciu swojej przygody zaczął zdobywać popularność w mediach społecznościowych. Zarówno ze względu na niecodzienny wygląd ciała, które przypomina ścianę w szkolnej szatni albo tym miejscu w barze, gdzie ucieka się na moment, by zrobić miejsce na kolejny napój, jak i sam pomysł życiowego projektu.

Reklama

Jak sam przyznaje, nie spodziewał się takiej sławy w takim krótkim czasie. Ani się nie spojrzał, a na jego plecach chciały złożyć swój podpis gwiazdy ekranu, muzyki i estrady. 

Elijah Wood, Michael J. Fox, Gerard Butler, Will Smith, Christopher Lloyd,  legendarny twórca komiksów Stan Lee, znany z roli Dartha Vadera Davide Prowse, podkładający głos kreskówkowej postaci Spongebob Tom Kenny czy znany z ekipy Jackass, Steve-O. Wszyscy ci ludzie zostawili autograf na plecach Matasa.

- Parę osób próbowało odciągnąć mnie od tego pomysłu, ale ci, którzy mnie znają, wiedzą, że prowadzę dość dziki tryb życia - komentuje w wywiadach Juan. - Jeśli chcę coś zrobić, to po prostu to robię.

Influencer ma obecnie na swoich plecach 225 podpisów-tatuaży, dzięki czemu jest oficjalnym światowym rekordzistą w tej kategorii. Jak sam przyznaje, chciałby mieć ich finalnie około 300.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy