Antywirus z Microsoftu

Zapowiedziany w czerwcu program antywirusowy online firmy z Redmond już jest dostępny. Na razie w wersji "A1" beta i nie publicznie, a u developerów, którzy wprawdzie byli zobowiązani do milczenia, ale nie utrzymali języka za zębami. Ze zrozumiałych powodów źródło przecieku pozostanie anonimowe - informuje serwis Microsoft Watch. Gigant z Redmond poinformował także developerów o planach związanych z rozwojem tej usługi. Będzie się ona opierać na rozwiązaniach antywirusowych przejętej w lecie 2003 firmy GeCAD. Zapewni dodatkowo ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym (spyware) opracowaną przez również przejeta niedawno Giant Company Software.

Serwis Neowin.net informuje, że nazwa robocza projektu brzmi Atlanta i, że być może powstanie także wersja dostępna do darmowego pobrania z sieci celem instalacji na własnym dysku. Opisywana wersja programu krąży już po sieci - informuje forum na Neowin.net, który zamieszcza też zrzuty z ekranu aplikacji.

Rozważane jest włączenie tej usługi do kolejnych wersji Windows (ciekawe co na to Komisja Europejska)

Specjaliści są dość sceptyczni. Dotychczasowe próby włączenia podobnego oprogramowania do Windows XP Service Pack 2 nie spotkały się z akceptacja użytkowników systemu podejrzewających, ze pod płaszczykiem ochrony komputera przed szpiegowaniem - firma z Redmond sama szpieguje użytkowników. Ponoć w "A1" na razie nie ma ukrytych szpiegów - informuje anonimowe źródło. Na razie nie ma jednak więcej informacji na temat tej "innowacji" firmy z Redmond

Reklama

Podobne rozwiązania stosują i inne firmy, np. AOL (który jednak oparł się na technologii MCAfee)

Dowiedz się więcej na temat: Redmond | serwis | firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy