Aurox 10.2

Ukazała się najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linuksa. Zasadniczą zmianą dotyczącą obecnego wydania jest zmiejszenie objętości zamiast na siedmiu kompaktach - całość mieści się teraz na trzech płytach CD.. Znajduje się na nich tradycyjna, dystrybucja z programem instalującym oraz dodatkowe pakiety, a także wersja Live (system uruchamiany bezpośrednio z płyty DVD), oraz Aurox Firewall pozwalający na kompleksowe zabezpieczenie sieci komputerowej.

Ukazała się najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linuksa.  Zasadniczą zmianą dotyczącą obecnego wydania jest zmiejszenie objętości  zamiast na siedmiu kompaktach - całość mieści się teraz na trzech płytach CD.. Znajduje się na nich tradycyjna, dystrybucja z programem instalującym oraz dodatkowe pakiety, a także wersja Live (system uruchamiany bezpośrednio z płyty DVD), oraz Aurox Firewall pozwalający na kompleksowe zabezpieczenie sieci komputerowej.

W porównaniu do poprzednich wersji systemu, nacisk położono głównie na poprawę błędów oraz lepsze wspieranie podłączanych do komputera urządzeń. Zrezygnowano zatem z najnowszych, często niestabilnych pakietów na rzecz funkcjonalności i niezawodności systemu. Aurox 10.2 jest na razie dostępny jedynie w formie płyt dołączanych do pisma Aurox ale prawdopodobnie jego obrazy (ISO Image) pojawią się także w sieci.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy