Blokada fałszywych kont w Xbox Live

Znaną wszem i wobec praktyką właścicieli Xboksów 360 jest zakładanie kont w usłudze Xbox Live opartych na fałszywych danych osobowych. Konkretnie chodzi o miejsce zamieszkania, które jest bardzo ważną informacją.

Część usług czy zawartości online'owego systemu Microsoftu jest dostępna zależnie od tego, gdzie posiadacz konta jest zarejestrowany. Teraz gigant z Redmond postanowił zaostrzyć kontrolę podobnych przypadków. Ma to być możliwe dzięki słynnej już "wiosennej aktualizacji" dashboardu konsoli, która ma ukazać się w tym tygodniu. Wprowadza ona między innymi również usługę Live Messenger, znaną bardzo dobrze posiadaczom komputerów osobistych. Fałszywe konta graczy zostaną ograniczone do opcji dostępnych tylko dla ich lokalizacji.

Zasady korzystania z usługi Xbox Live Marketplace mówią, iż nie można tworzyć konta przypisanego do danego kraju, o ile się w nim naprawdę nie mieszka. Jest to związane z regulacjami prawnymi - takie postępowanie łamie zasady EULA - i nie ma nic wspólnego z "widzimisię" Microsoftu, a przynajmniej tak twierdzi sama firma.

Reklama

- Staramy się, aby wszystko, co oferujemy było dostępne na całym świecie. Jednak w niektórych przypadkach jest to niemożliwe (...) Dlatego ubiegamy się o pozwolenia w każdym kraju z osobna, co wymaga zastosowania podziału ze względu na geograficzne położenie - powiedział przedstawiciel giganta z Redmond.

Nie wiadomo tylko, jak ta sytuacja wpłynie na polskich posiadaczy pakietów Xbox Live Gold, którzy, aby móc grać online, aktualnie są zmuszeni do rejestracji kont na podstawie fałszywych danych. Wszak oficjalnie usługa Live nie jest jeszcze dla naszego kraju dostępna.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: fałszerstwo | konta | blokada | Xbox | Live

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL