Chiny chcą zastąpić Windowsa i Androida własnym systemem operacyjnym

Popularność systemów operacyjnych w Chinach wygląda niemal identycznie, jak na całym świecie. Na desktopach rządzi Windows, natomiast na urządzeniach mobilnych najczęściej spotkamy Androida. Chiński rząd chce to jednak zmienić, wprowadzając własny produkt, który całkowicie zastąpi amerykańskie rozwiązania.

Agencja Reuters podaje, że Chiny pracują aktualnie nad własnym systemem operacyjnym opartym na Linuksie, który pozwoli zastąpić produkty takich firm, jak Microsoft, Apple oraz Google. Oprogramowanie powinno być gotowe do użytku już w okolicach października tego roku. System jest przygotowywany zarówno na desktopy, jak i urządzenia mobilne. Szacuje się, że w przypadku klasycznych komputerów powinien on wyprzeć amerykańskie rozwiązania w ciągu maksymalnie dwóch lat, natomiast w segmencie mobilnym mowa jest o 3 do 5 lat.
 
W ostatnich miesiącach Chiny dość drastycznie odnosiły się do rozwiązań technologicznych pochodzących przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. Tamtejszy rząd zrezygnował między innymi z komputerów, na których zainstalowany jest Windows 8.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy