Dzień Babci i Dziadka - jak korzystać z przeglądarki Firefox (poradnik)

Korzystanie z internetu staje się niezbędne do wykonywania coraz większej liczby zadań. Jednak nie dla każdego jest to łatwe. ​Dla wszystkich osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w sieci Fundacja Mozilla (twórcy Firefoksa), przygotowali poradnik, który im w tym pomoże.

Pierwsza rzecz, którą należy zrobić po włączeniu komputera, to wybór przeglądarki. Czym tak właściwie jest przeglądarka i dlaczego warto z niej korzystać? Przeglądarka to program, który instalujemy na komputerze. Dzięki niej odwiedzimy interesujące nas strony internetowe. Każdy potrzebuje przeglądarki, jednak nie każdy skorzysta z tej samej. Decyzja, z której przeglądarki będziesz korzystać jest warta przemyślenia. Być może na Twoim komputerze jest już zainstalowana jakaś przeglądarka.

1. Pierwsze kroki z Firefoksem

Reklama

Skorzystaj z przeglądarki, która już jest zainstalowana na Twoim komputerze i wejdź na stronę PC Format Programy. Po prawej stronie ekranu zobaczysz  prostokąt z logo systemu operacyjnego, a nad nim napis “Pobierz dla". Kliknij na niego, aby pobrać Firefoksa po polsku.

Po zakończeniu pobierania, wyświetli się okienko z informacją “pobieranie zakończone", a Firefox zostanie dodany do folderu z aplikacjami. Instalacja gotowa! Teraz, za każdym razem gdy chcesz sprawdzić coś wiInternecie, wystarczy że klikniesz na ikonę z liskiem.

2. Dodaj zakładki, wybierz stronę domową.

Korzystanie z Internetu będzie dużo łatwiejsze jeśli skonfigurujesz przeglądarkę w taki sposób, aby móc szybko przechodzić na ulubione strony. Poniżej prezentujemy kilka przydatnych wskazówek:

  • Aby wejść na ulubioną stronę nie trzeba wpisywać jej całego adresu - wystarczy jedno kliknięcie myszką. Do tego właśnie służą zakładki. Aby dodać zakładkę, kliknij ikonę gwiazdki znajdującą się w pasku adresu. Ikona gwiazdki wypełni się niebieskim kolorem, a zakładka zostanie dodana do bieżącej strony i umieszczona w folderze “Nieposortowane zakładki". Więcej informacji o tym jak zapisywać i porządkować strony znajdziesz pod tym adresem: http://support.mozilla.org/pl/kb/Zakładki

W przeglądarce dowolną stronę możesz ustawić jako stronę startową - pod tym linkiem tłumaczymy, jak można ustawić stronę domową. To pierwsza strona, która wyświetli się po kliknięciu w ikonę z liskiem i uruchomieniu programu.

3. Wykaż się kreatywnością!

Jeżeli masz na to ochotę, możesz dowolnie dostosować Firefoksa do swoich potrzeb. Można to zrobić za pomocą dodatków - małych programów, które dodaje się do przeglądarki.

  • Jeśli chcesz na przykład zwiększyć rozmiar czcionki w swojej przeglądarce pomoże Ci w tym dodatek Theme and Font Size Changer.
  •  Za pomocą motywów Firefoksa zmienisz wygląd swojej przeglądarki. Na przykład możesz wybrać motyw związany z porą roku lub z ulubionym miastem. Motywy możesz dowolnie zmieniać w zależności od tego, na co akurat masz ochotę.
  • Za pomocą dodatku Colorful Tabs w prosty sposób nadasz  poszczególnym kartom różne kolory. Dzięki temu łatwo odróżnisz otwarte karty i uatrakcyjnisz wygląd Firefoksa.
  •  Jeżeli masz ochotę potrenować mózg wypróbuj dodatek Test Your Memory - pomoże Ci poćwiczyć pamięć (dodatek dostępny dla systemów Windows XP i Windows 7).


Informacja prasowa/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy