Firefox otrzymał ważną aktualizację bezpieczeństwa

Mozilla wydała aktualizację do przeglądarki Firefox. Uniemożliwia ona wykorzystanie błędu powodującego uszkodzenie dysku w systemach Windows 10.

Jakiś czas temu informowaliśmy o groźnej luce w systemie Windows 10. Dotyczyła ona specjalnie spreparowanego pliku, który jest w stanie spowodować całkowite uszkodzenie dysku twardego. Co ciekawe  - jego aktywację można wymusić na kilka sposobów. Począwszy od uruchomienia specjalnej komendy w wierszu polecenia, przez utworzenie pliku skrótu z lokalizacją ikony ustawioną na dany parametr dysku, aż po zwykłe wpisanie jej w pole adresu na przeglądarce internetowej.

To właśnie ten ostatnio sposób niweluje nowa aktualizacja przeglądarki Firefox. Łatka uniemożliwia aktywacje błędu za sprawą całkowitej blokady dostępu do specjalnych ścieżek NTFS na dysku. Dzięki temu starania uaktywnienia komendy w aplikacji nie dadzą żadnego efektu.

Reklama

Wspomniany błąd występuje w systemach Windows 10 i Windows XP już od około trzech lat. Firma Microsoft poinformowała już, że pracuje nad stosowną poprawką, która powinna trafić do użytkowników w najnowszej aktualizacji. Gigant zaleca także do zachowania ostrożności podczas otwierania nieznanych plików lub akceptowania przesyłania plików.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Firefox | Mozilla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama