Firmy nie chcą Visty

Ankieta przeprowadzona w 2007 r. wśród 50 tys. pracowników korporacyjnych w USA pokazała, że są oni niechętni przesiadce z IE 6 i Windows XP na IE7 i Vistę.

Jak twierdzi Reedwan Iqbal, pracownik firmy badawczej Forrester Research, jednym z powodów może być fakt, iż wiele kluczowych aplikacji wykorzystywanych w przedsiębiorstwach wciąż nie jest kompatybilnych z Internet Explorerem 7.

Na początku ubiegłego roku stosunek użytkowników IE 6 do IE 7 wynosił 9:1, a pod koniec - 7:3. Obecnie, gdy dostępna jest beta 8 IE, nie należy spodziewać się zmiany takiego stanu rzeczy, tym bardziej że najnowszy Explorer ma być kompatybilny wstecz, a także oferować zgodność z większą liczbą standardów.

Reklama

Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o wersję systemu operacyjnego. Pod koniec 2007 r. tylko 6,3 proc. badanych użytkowników korzystało z Visty. Wyniki wskazują również na to, że spory odsetek tych, którzy zdecydowali się na przesiadkę na Vistę, zrobiła to z dużo starszego Windows 2000.

Forrester zaznacza, że podobnie jak w przypadku przeglądarki, przesiadka na nową wersję systemu operacyjnego może się odbyć z pominięciem aktualnej wersji. Użytkownicy wobec wielu głosów krytycznych wstrzymają się z upgrade'ami do kolejnej, 7 odsłony Windows, która ma się pojawić na rynku w 2010 r.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy