Jak zostać idiotą

Możesz zostać tytułowym idiotą jeśli złapiesz "dowcipnego" wirusa o nazwie Cissum - informuje Panda Software. Robak rozsyłany jako "antidotum" na wirusy Netsky i Bagle - blokuje te wirusy, ale kończy też prawie wszystkie aktywne procesy o nazwach z rozszerzeniem EXE, ze szczególną zawziętością "tępiąc" procesy antywirusowe i wykorzystywane przez firewall.

Możesz zostać tytułowym idiotą jeśli złapiesz "dowcipnego" wirusa o nazwie Cissum - informuje Panda Software. Robak rozsyłany jako "antidotum" na wirusy Netsky i Bagle - blokuje te wirusy, ale kończy też prawie wszystkie aktywne procesy o nazwach z rozszerzeniem EXE, ze szczególną zawziętością "tępiąc" procesy antywirusowe i wykorzystywane przez  firewall.

Następnie otwiera okno z komunikatem: "YOU ARE AN IDIOT", uniemożliwiając jednocześnie dostęp do menedżera zadań i uruchamia program odtwarzający dźwiękową wersję tego komunikatu. Radosne śpiewy dołujące pechowego użytkownika zarażonego komputera powtarzają się co 5 sekund!. Reset nie pomaga, gdyż wirus zdążył już odpowiednio zmienić rejestry. Na szczęście najnowsze uaktualnienia programów antywirusowych pozwalają "dowcipnisia" usunąć. Więcej informacji o robaku na stronie Panda Software

Reklama

Rzeczywiście można zgłupieć ;(

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Panda | Wirusy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy