Klienci są rozczarowani Vistą

Już kilka godzin po przeprowadzonej z wielką pompą premierze systemu operacyjnego Windows Vista, w internecie rozpoczęła się dyskusja na temat nowego dziecka Microsoft.

- Nie żebym miał jakieś uprzedzenia do Microsoft, ale mam wrażenie, że Vista to jakiś dowcip - napisał jeden z rozczarowanych blogerów w społecznościowym serwisie Windows Live Spaces.

Oczywiście internauci są podzieleni w swoich ocenach nowego systemu, ale na forach i blogach przewija się pewien element wspólny - użytkownicy spodziewali się więcej.

"Ziew" zaczyna się teraz

Część społeczności sieci jest znana z podchodzenia do produktów Microsoft "z pewnym dystansem" (używając eufemizmu), tak więc multum opinii raczej nie dziwi. Blogsfera sparodiowała hasło Visty "The Wow Starts Now" na "The Yawn Start Now" ("Yawn" można przetłumaczyć jako "Ziew"). Fani Maca i Linuksa twierdzą, że Vista tylko skopiowała istniejące już wcześniej pomysły.

Reklama

Pomimo ogromnej kampanii reklamowej, w sklepach nie ustawiły się tak duże kolejki, jak podczas premiery konsoli Microsoft Xbox 360. Na co narzeka sieć? Przede wszystkim na zbyt duże wymagania systemu oraz na problemy z kompatybilnością z istniejącymi na rynku programami oraz urządzeniami.

- Załóżmy, że jeśli coś działało na Windows XP, jest spore prawdopodobieństwo, że nie uruchomi się na Viście - napisał bloger zajmujący się komputerami. Wydawca gier WildTangent żali się natomiast, że zabezpieczenia Visty dotyczące klasyfikacji wiekowej będą utrudniać legalne ściąganie gier, które dostępne są w internecie.

"Za dwa lata..."

Producenci sprzętu komputerowego zacierają jednak ręce, licząc na wzrost sprzedaży nowych komputerów. Vista, podobnie jak i kiedyś Windows XP, spowoduje, że ludzie zaczną kupować nowe modele komputerów. Eksperci są zgodni, że za 2-3 lata Vista będzie tak popularna jak Windows XP.

- Zainteresowanie systemem jest ogromne. Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży komputerów, peryferiów i samego oprogramowania. Klienci długo czekali na Windows Vista - powiedziała dziennikowi "Puls Biznesu" Marzena Drzewiecka-Kuster z firmy Komputronik, producenta i dystrybutora sprzętu.

Około 95 procent zainstalowanych na komputerach systemów operacyjnych wyszła "spod igły" Microsoft. W sumie 900 milionów urządzeń korzysta z "Okienek". Microsoft ma nadzieję, że do końca 2007 roku 100 milionów komputerów przejdzie na Windows Vista.

ŁK

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: rozczarowanie | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama