Kolejne dziury w MS SP2

MS Service Pack 2 miał być lekarstwem na wiele niebezpiecznych dziur w Windows XP. Tymczasem okazuje się, że lecząc jedne zagrożenia - wprowadza kolejne. Finjan Software, firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym powiadomiła właśnie o znalezieniu aż 10 poważnych luk bezpieczeństwa w tej nakładce dla Windows XP. Pozwalają one hakerom m.in. na pobieranie plików z komputera osoby korzystającej z przeglądarki WWW oraz na automatyczne pobieranie i uruchamianie na komputerze programów, np. dialerów.

Przedstawiciele Finjana twierdzą, że dla zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem z zainstalowanym Service Packiem 2 wystarczy, aby użytkownik korzystał z przeglądarki WWW. Szczegółowe opisy luk nie zostały podane do wiadomości publicznej do czasu przygotowania odpowiednich poprawek do oprogramowania.

Dokładne dane techniczne zostały przekazane Microsoftowi, który na razie nie potwierdza, ale i nie zaprzecza istnieniu opisywanych przez firmę Finjan niebezpieczeństw. W wydanym oświadczeniu Microsoft oznajmił, że alarm firmy Finjan może być przesadzony. W razie jednak, gdyby okazał się prawdziwy, odpowiednie łatki zostaną umieszczone w następnym wydaniu Biuletynu Zabezpieczeń, publikowanego na stronach Microsoftu.

Reklama

Nawet, gdyby patche te zostały opracowane wcześniej, Microsoft nie zamierza publikować ich przed wydaniem następnego biuletynu - aby "dać swoim klientom biznesowym potrzebne im poczucie przewidywalności".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziury
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama