Komputery niszczą kreatywność

Inżynierowie są bardziej kreatywni, gdy projektują za pomocą ołówka, a nie komputera - wykazały badania przeprowadzone przez niemiecką psycholog Martinę Schuetze i opublikowane w sierpniowym numerze hamburskiego magazynu "Geo".

Inżynierowie są bardziej kreatywni, gdy  projektują za pomocą ołówka, a nie komputera - wykazały badania  przeprowadzone przez niemiecką psycholog Martinę Schuetze i  opublikowane w sierpniowym numerze hamburskiego magazynu "Geo".

Sześćdziesięciu sześciu studentom wydziału budowy maszyn Politechniki Drezdeńskiej dano do rozwiązania skomplikowane zadanie konstrukcyjne. 22 osoby miały pracować na komputerach osobistych, wykorzystując programy komputerowego wspomagania projektowania (CAD). Pozostali otrzymali jedynie papier i ołówek.

Zdecydowanie lepsze rozwiązania konstrukcyjne znalazły się na odręcznych szkicach. Schuetze doszła do wniosku, że inżynierowie, którzy pracowali na komputerze, duży wysiłek umysłowy wkładali w samą obsługę programu, na czym straciła kreatywność rozwiązań.

Reklama
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: inżynierowie | komputery | kreatywność
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy