Koniec pierwszego etapu - Imagine Cup 2009

Zakończył się pierwszy etap eliminacji do krajowego finału konkursu Imagine Cup 2009.

Rozstrzygnięto zmagania w czterech kategoriach: Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Mashup oraz Technologie Informacyjne. Łącznie do drugiej rundy konkursu w tych kategoriach przeszło 67 zawodników, z czego 49 w kategorii Technologie Informacyjne. Do dalszej walki w Projektowaniu Systemów Wbudowanych zakwalifikowała się tylko jedna drużyna (2 osoby) - w zeszłym roku mogliśmy mówić o 3 zespołach. Zresztą to właśnie ta kategoria przyniosła nam największą chwałę - trzecie miejsce podczas finałów światowych w Paryżu.

Natomiast za miłą niespodziankę należy uznać zakwalifikowanie się aż 5 drużyn (16 osób) w kategorii Projektowanie Gier. Natomiast w Mashup mamy jednego zawodnika, którzy przeszedł dalej. Walczy on także w drugiej rundzie kategorii Technologie Informacyjne - Imagine Cup umożliwia start w więcej niż jednej kategorii.

Reklama

Ponadto od lutego trwa drugi etap krajowej edycji konkursu w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Równolegle odbywają się również eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design.

- Ideą przewodnią konkursu Imagine Cup zawsze są kwestie istotne dla rozwoju naszej cywilizacji - powiedział Piotr Kramek, manager polskiej edycji programu Imagine Cup. - W tym roku za pomocą nowoczesnych technologii staramy się rozwiązać problemy zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju. Należą do nich walka z ubóstwem i głodem, wyrównanie poziomu edukacji na świecie, równość płci, poprawa opieki zdrowotnej nad najmłodszymi oraz kobietami w ciąży, walka z AIDS, zrównoważony rozwój oraz światowe partnerstwo w zakresie światowego rozwoju.

- Konkurs Imagine Cup to doskonała szansa sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia wiedzy przydatnej w przyszłej pracy zawodowej - powiedział Wojciech Lesicki, uczestnik drugiej rundy konkursu Imagine Cup 2009 w kategorii Technologie Informacyjne. - Jest to również świetna okazja na poznanie ciekawych ludzi, wymianę doświadczeń oraz opinii - dodając.

Od początku lutego trwa drugi etap eliminacji krajowego konkursu Imagine Cup w kategorii Projektowanie Oprogramowania. Ta kategoria konkursowa jest organizowana wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Do drugiej rundy zakwalifikowało się ponad 170 studentów z całej Polski. Uczestnicy przygotowują projekty konkursowe i biorą udział w szkoleniach biznesowych, których celem jest pomoc w późniejszym przekształceniu ich pomysłów w produkty rynkowe. Lista finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania zostanie ogłoszona 28 kwietnia, a sam finał odbędzie się 12 i 13 maja.

Równolegle odbywają się eliminacje w kategoriach Robotyka i Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy oraz Design, do których studenci i uczniowie szkół średnich nadal mogą zgłaszać swoje projekty. Prace są przyjmowane do 1 kwietnia 2009 roku.

Tegoroczna edycja finałów Imagine Cup obejmuje także pięć wyróżnień, które dają możliwość wzięcia udziału w światowych finałach konkursu w lipcu. Prace do tych wyróżnień można nadsyłać w niektórych wypadkach do 20 maja.

Światowe finały Imagine Cup, najważniejszego konkursu technologicznego na świecie organizowanego przez Microsoft, odbędą się w tym roku w Egipcie w dniach od 3 do 9 lipca. Tegoroczna edycja Imagine Cup przebiega pod hasłem "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości".

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: informacje | technologie | etap | projektowanie | "Imagine" | Imagine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy