Microsoft Office 2010 na start

Na rynek trafił Microsoft Office 2010, Microsoft SharePoint 2010, a także Microsoft Visio 2010 i Microsoft Project 2010. Na razie tylko dla klientów biznesowych. Kowalski dostanie swoją wersję Office w czerwcu.

Na razie z wprowadzonych produktów może korzystać ponad 90 milionów firm na całym świecie. - Office 2010 i SharePoint 2010 definiują przyszłość produktywności biznesowej - powiedział Stephen Elop, dyrektor generalny działu Microsoft Business Division. - Dzięki rodzinie produktów wersji 2010 firmy będą oszczędzać, wprowadzać innowacje i rosnąć. Wszystko za sprawą korzyści płynących z bardziej efektywnej pracy użytkowników na komputerze, z telefonem komórkowym oraz przez przeglądarkę internetową - dodał.

Testy wersji beta Microsoft Office 2010 i SharePoint 2010 były największymi przedsięwzięciami tego typu do tej pory - liczba uczestników była trzykrotnie większa niż w przypadku poprzednich testów beta pakietu Office. W rezultacie 8,6 miliona osób używa już pakietu Office 2010 i produktów pokrewnych. Co więcej, ponad 1000 partnerów tworzy już rozwiązania przeznaczone dla produktów 2010.

- Oceniliśmy kilka opcji w niedawnych badaniach technologii i wybraliśmy Microsoft Office 2010 jako nowy standard oprogramowania biurowego," - powiedział Mark Mastrianni, dyrektor ds. globalnego licencjonowania i nabywania technologii w GE.

Reklama

Krótka charakterystyka nowego pakietu Office

- Lepszy kontakt i współpraca poprzez wspólne tworzenie w czasie rzeczywistym dokumentów Microsoft Word, PowerPoint i OneNote, zaawansowane zarządzanie wiadomościami i możliwości organizacji kalendarza w programie Outlook oraz nowy moduł Outlook Social Connector, który zapewnia dostęp do historii komunikacji oraz treści sieci społecznościowych bezpośrednio z poziomu programu Outlook.

- Praca w dowolnym miejscu z wykorzystaniem internetowych aplikacji Office (Office Web Apps). Uproszczone, działające w przeglądarce wersje programów Word, PowerPoint, Excel i OneNote zapewniają łatwy dostęp do dokumentów z praktycznie dowolnego miejsca, dają możliwość prostej edycji, zachowują wygląd i styl dokumentu niezależnie od urządzenia - treść i format pozostają dokładnie takie same podczas przenoszenia go między komputerem, telefonem a przeglądarką.

W wersji na komórki

Od dziś Office Mobile 2010 jest dostępny w serwisie Windows Phone Marketplace jako bezpłatna aktualizacja wszystkich telefonów Windows Mobile 6.5 z poprzednią wersją Office Mobile. Użytkownicy Office Mobile 2010 mogą dokonywać prostych zmian w dokumentach Office

i sporządzać notatki poza biurem. Dzięki Office Mobile można pracować z dokumentami przechowywanymi w telefonie lub dołączonymi do wiadomości e-mail, a także przeglądać, edytować i aktualizować dokumenty przechowywane w witrynie Microsoft SharePoint 2010.

Dostępność

Office 2010 i produkty pokrewne są od dziś dostępne w 14 wersjach językowych, a w ciągu następnych kilku miesięcy liczba ta wzrośnie do 94. Klienci w Polsce również mogą kupić już nowe produkty w ramach programów licencji grupowych, np: Open License.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: start | Office 2010 | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy