Microsoft pomógł 350 tys. polskich studentów

W roku akademickim 2009/2010 ponad 350 tysięcy polskich studentów wzięło udział w programach edukacyjnych firmy Microsoft skierowanych do uczelni wyższych.

- Programy akademickie Microsoft dają nam możliwość wykorzystania najnowszych technologii

oraz materiałów dydaktycznych. Dzięki temu możemy lepiej przygotować naszych studentów do wyzwań, przed którymi będą stawali po ukończeniu studiów - powiedział Piotr Bubacz, Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Partnerstwo polskiego oddziału firmy Microsoft ze środowiskiem akademickim ma już długie tradycje oraz wymierne efekty. Mogą to potwierdzić polscy studenci, którzy co roku startują w największym na świecie konkursie technologicznym - Imagine Cup, najbardziej znanej inicjatywie firmy Microsoft, jak również studenci odbywający praktyki w siedzibie głównej firmy w Redmond.

Reklama

Poza Imagine Cup, Microsoft w partnerstwie z uczelniami wyższymi realizuje także szereg innych programów, takich jak: Grupa .NET i Grupa IT, MSDN Academic Alliance, ITAcademy, DreamSpark oraz praktyki studenckie w polskim oddziale Microsoft. Microsoft udziela wsparcia studentom oraz nauczycielom akademickim w postaci bezpłatnych licencji na oprogramowanie służące dydaktyce, jak również organizuje specjalne zajęcia dostarczające wiedzę o nowych technologiach.

- Studenci są dla nas szczególnie ważną grupą, ponieważ to oni staną się liderami przyszłości," - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. - Dlatego do naszej współpracy ze środowiskiem akademickim przykładamy bardzo dużą wagę. Nasze programy edukacyjne obejmują kluczowe dla rozwoju rynku informatycznego zagadnienia, dzięki którym studenci nie tylko zdobywają szeroką wiedzę, ale również zwiększają swoje szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy po zakończeniu studiów - dodał Piotrowski.

Studenci oraz nauczyciele akademiccy mogą skorzystać z następujących programów:

- Imagine Cup, światowy konkurs, do którego rokrocznie zgłasza się ponad 300 tysięcy studentów z całego świata. Do ostatniej edycji Imagine Cup zgłosiło się aż 3500 studentów z Polski.

Do najbardziej prestiżowej kategorii konkursu - Projektowanie Oprogramowania - nadesłali prawie 100 projektów. W ramach przygotowań do finałów światowych, ponad 200 studentów z polskich uczelni skorzystało ze szkoleń z podstaw zakładania biznesu czy promocji produktu. W 2010 roku "- Grupa .NET oraz Grupa IT, to możliwość poszerzenia wiedzy podczas spotkań z ekspertami i praktykami branży IT. Z zorganizowanych w ubiegłym roku akademickim spotkaniach skorzystało ponad 15 000 osób. Na największych polskich uczelniach technicznych działa 45 studenckich kół technologicznych.

- MSDN Academic Alliance oraz DreamSpark możliwość uzyskania licencji do bezpłatnego korzystania z oprogramowania oraz narzędzi technologicznych Microsoft. W ostatnim roku akademickim wydano w Polsce ponad 450 000 licencji dla studentów. Z programu skorzystało także ponad 450 wydziałów naukowych. Blisko 283 tysiące polskich studentów jest uprawnionych do bezpłatnego pobierania oprogramowania do celów edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć pod adresami:

www.microsoft.com/poland/edukacja/msdnaa_dla_studenta.aspx (dla MSDN Academic Alliance) i

www.microsoft.com/poland/edukacja/dreamspark.aspx (dla DreamSpark).

Program ITAcademy - to cykl szkoleń podnoszących kwalifikacje oraz wiedzę zarówno nauczycieli akademickich, jak i studentów. W ubiegłym roku akademickim w programie wzięło udział 468 wykładowców. Inicjatywa ta obejmuje także ITAcademy Lokalne, w ramach którego uczelnia otrzymuje grant edukacyjny, który może wykorzystać na rozwój wiedzy, umiejętności oraz certyfikację pracowników uczelni.

Uzupełnieniem programów jest możliwość odbycia przez studentów praktyk, tak w polskim oddziale firmy, jak również w siedzibie głównej Microsoft w Redmond. W ubiegłym roku akademickim Microsoft gościł ponad 150 praktykantów, a kolejnych 17 pojechało na praktyki do USA, gdzie stanowią najliczniejszą grupę narodowościową spośród państw Europy Środkowowschodniej. Nabór na praktyki jest prowadzony przez cały rok.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: praktyki | studenci | firmy | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy