Microsoft pracuje nad Windows 365?

Choć oficjalnie nikt tego nie potwierdza, Microsoft z pewnością pracuje już nad nową wersją systemu Windows, która zadebiutuje w bliżej nieokreślonej przyszłości. Najnowsze doniesienia w tej sprawie wskazują, że nowych wersji może być kilka, w tym jedna w całości oparta na chmurze.

Serwis Neowin opublikował ciekawą fotkę podesłaną przez jednego z czytelników. Pochodzi ona rzekomo z profilu pracownika Microsoftu, który pracuje nad nowymi wersjami systemu Windows. Według nie, w fazie dewelopingu znajduje się Windows 365 bazujący na rdzeniu Windows Core. Co prawda nie poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat, jednak sama nazwa może nam dużo wskazywać. Podobnie jak Office 365, Windows prawdopodobnie będzie bazował na usługach osadzonych w chmurze w ramach miesięcznego abonamentu.
 
Z tej samej notki dowiadujemy się również, że deweloperzy pracują nad Windows 9 & Server & mobile edition. Niektórzy spekulują, że Dziewiątka pojawi się wiosną 2015 roku. Microsoft pracuje również nad Windows 8.1 Update 2, który ma przynieść wyczekiwane przez wielu Menu Start. Niestety w tym przypadku również nie znamy dokładnej daty premiery. 

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy