Microsoft rozdał tysiące linuksów

Koncern Microsoft zdołał rozdać 16 tys. subskrypcji na SUSE Linux Enterprise. Taki wynik udało się uzyskać po siedmiu tygodniach od podpisania porozumienia z Novellem.

Listę firm, które skorzystały z oferty Microsftu i Novella otwierają Deutsche Bank AG, Credit Suisse oraz AIG Technologies. Gigant z Redmond zobowiązał się do przekazywania swoim partnerom 70 tys. subskrypcji na roczne wsparcie techniczne SUSE i zapłacił za to Novellowi 240 mln dolarów.

Według Microsoftu, ani jeden przedsiębiorca nie skorzystał z możliwości otrzymania linuksa w celu przesiadki na ten system z platformy Windows. Z kolei nieoficjalne informacje, podane przez pracowników Microsoftu, donoszą, że zdarzały się przypadki, iż Red Hat był zastępowany przez SUSE Linux Enterprise.

Reklama

Na podstawie umowy patentowej, gwarancji ochrony prawnej i obietnicy zwiększonej interoperacyjności z rozwiązaniami Microsoftu, dystrybucja Novella zyskuje na atrakcyjności w oczach firm, tracąc jednocześnie na wiarygodności i zaufaniu w środowisku Open Source.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Linux | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy