Microsoft udostępnia kod źródłowy MS-DOS

MS-DOS to jeden z pierwszych systemów operacyjnych na świecie, którego autorem jest nie kto inny, jak Microsoft. Starsi użytkownicy komputerów z pewnością pamiętają pierwsze kroki w tym środowisku. Gigant z Redmond postanowił zafundować nam istny powrót do przeszłości, udostępniając kod źródłowy MS-DOS.

Microsoft opublikował kod źródłowy dla MS-DOS 1.0 oraz 2.0, jak również dla pakietu Microsoft Word for Windows 1.1a. Wspomniana paczka jest dostępna za pośrednictwem serwisu Computer History Museum. Jak twierdzą pomysłodawcy inicjatywy, ma to uzmysłowić dzisiejszym programistom, jak funkcjonował jeden z pierwszych systemów operacyjnych oraz w jaki sposób pisało się pod niego aplikacje.

Microsoft opublikował pierwszą wersję MS-DOS w 1982 roku. System nie powstał jednak od zera w strukturach tej firmy. Podwaliny MS-DOS zostały stworzone przez programistów z Seattle Computers. Projekt funkcjonował początkowo jako DOS, jednak dość szybko został wykupiony przez Microsoft za śmieszną kwotę 50 000 dol.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy