Microsoft wprowadzi płatne aktualizacje Windowsa 8?

Wielu z was słyszało na pewno o Windowsie Blue, czyli rzekomej, kolejnej wersji flagowego OS-u giganta z Redmond. Dotychczas wydawało się, że Blue będzie po prostu następcą „ósemki”, który ukaże się na rynku w 2014 lub 2015 roku. Nic z tego. Według doniesień portalu The Verge, Blue ukaże się już za rok i będzie pierwszą z serii corocznych, dużych oraz, co ciekawe, płatnych aktualizacji Windowsa 8.


Według - podobno dobrze zaznajomionych z tematem - źródeł serwisu, Blue obejmie swoim zasięgiem zarówno klasycznego, desktopowego Windowsa, jak i jego mobilnego kuzyna: Windowsa Phone 8. Aktualizacje, poza klasycznymi "bugifixami", będą ponoć przynosić sporo zmian i poprawek interfejsu użytkownika obydwu wspomnianych systemów. 

Pierwszy z rzekomych update’ów ma pojawić się w sieci już w połowie przyszłego roku i -  w przeciwieństwie do swoich następców - ma być całkowicie darmowy (z drugiej strony - opłaty za przyszłe uaktualnienia mają ponoć być raczej symboliczne. Zobaczymy).

Reklama

Wraz z aktualizacją - Microsoft wypuści także zupełnie nowy SDK, który, przy akompaniamencie nacisków Ballmera, ma zapobiec dalszemu tworzeniu aplikacji na nieco starszego Windowsa 8 (przy jednoczesnym zachowaniu wstecznej kompatybilności dawniejszych programów).

Podobny, roczny cykl wydawniczy już od dawna stosują m.in. Google i Apple. Czyżby Microsoft był niezadowolony z osiąganych ostatnimi czasy zysków?

I tu pytanie do publiczności - ktokolwiek z was skusiłby się na ewentualny zakup Windowsa Blue? (zakładając, że jego cena byłaby naprawdę niska, powiedzmy 50 zł)?

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy