Najczęstsze problemy z Windows Vista

Serwis wsparcia technicznego support.com przeprowadził niezależną ankietę wśród tysiąca Amerykanów, która pokazała, że około 700 osób potrzebowało pomocy dla Windows Vista, z czego jednej trzeciej problemy dotyczyły nowego interfejsu użytkownika.

Największe problemy z punktu widzenia użytkowników końcowych dotyczyły trzech obszarów. Pierwszy z nich to problemy nawigacyjne, powiązane z nowym interfejsem Aero, do którego - jak widać - nie mogą się przyzwyczaić. Druga kwestia to problemy niekompatybilności urządzeń, gdy nie ma sterowników przeznaczonych pod Windows Vista. Trzeci obszar konfliktowy to problemy z siecią domową - użytkownicy żalą się, że nie mogą zobaczyć innych komputerów z systemem Windows XP w ich środowisku sieciowym.

Support.com radzi przy okazji, co zrobić, gdy użytkownik ma ww. problemy. Przede wszystkim powinien zapoznać się z lekturą "Co nowego w systemie Windows Vista" pomocy systemowej. Ponadto zanim zdecyduje się na instalację systemu powinien się upewnić, że producent sprzętu komputerowego wydał już stosowne sterowniki na swojej witrynie. Jeżeli zaś nie można zobaczyć innych komputerów w sieci, należy wyłączyć na komputerze z systemem Windows XP wszelkie zapory połączenia internetowego firm trzecich oraz konto gościa.

Reklama
CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: problemy | Problemy z Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy