Ostatnia szansa na Windows XP

Premiera Windows 7 już 22 października - To ostatni moment na zakup systemu Windows XP. Będzie to także ostatnia szansa dla użytkowników na legalizację systemów na starszych komputerach.

Posiadacze nowszych komputerów już wkrótce będą mogli uaktualnić swoje oprogramowanie do najnowszego system operacyjnego - Windows 7. Jednak Ci którzy nie chcą rezygnować ze starszych komputerów, a ich system nie jest zalegalizowany powinny pospieszyć się i udać do sklepów po legalną wersję Windows XP. Sprzedaż tego produktu właściwie się już zakończyła - jedynie sklepy handlujące oprogramowaniem posiadają jeszcze u siebie zapasy na półkach. Za kilka tygodni zakup Windows XP może już okazać się trudny.

Wersja Home Edition Windows XP jest także najtańszym systemem operacyjnym firmy Microsoft dostępnym na rynku. System jest dostępny w sklepach na terenie całego kraju w cenie 349 złotych brutto. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, użytkownicy legalnych wersji systemu mogą liczyć na wsparcie techniczne firmy Microsoft do kwietnia 2014 roku.

Reklama

Windows XP jest najczęściej nielegalnie kopiowanym systemem operacyjnym na całym świecie. Ponad 95 proc. wszystkich pirackich kopii tego systemu to Windows XP Professional. Użytkownicy nielegalnych wersji muszą się liczyć z wieloma krytycznymi utrudnieniami w prawidłowym funkcjonowaniu systemu na ich komputerach. Poza brakiem aktualizacji użytkownicy nielegalnych kopii oprogramowania, nie mogą też liczyć na wsparcie techniczne.

Jednak największą niespodzianką w negatywnym tego słowa znaczeniu, z jaką mogą się zetknąć użytkownicy nielegalnych kopii Windows XP to czarny ekran. Użytkownicy, którzy nie zarejestrowali swojego systemu lub ich proces rejestracji zakończył się niepowodzeniem, muszą się spodziewać zresetowania pulpitu do czarnego ekranu. Ekran ten będzie się pojawiał co 60 minut do momentu zainstalowania legalnej wersji oprogramowania Microsoft.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zakup | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy