Popularny odtwarzacz doczeka się wielu zmian

Program VLC firmy VideoLAN to jeden z najczęściej wybieranych odtwarzaczy komputerowych. Wszystko wskazuje, że aplikacja otrzyma niebawem sporo usprawnień.

VLC to popularny i darmowy odtwarzacz komputerowy, który odtwarza większość plików multimedialnych, płyty DVD, Audio CD, VCD i różnego rodzaju strumienie. Aplikacja cieszy się dużym powodzeniem z uwagi na swoją intuicyjną obsługę oraz niewielkie rozmiary.

Choć znajdziemy je zainstalowane na większości domowych komputerów, samo oprogramowanie nie doczekało się wielu zmian przez lata dostępności. Jak jednak donoszą serwisy technologiczne, nadchodzący VLC 4.0 nie tylko pojawi się jeszcze w tym roku, ale przyniesie ze sobą sporo istotnych zmian.

Reklama

Mają one dotyczyć przede wszystkim zmian we wspomnianym interfejsie, które mają uczynić program bardziej nowoczesnym. Wygląda również na to, że twórcy szukają sposobów, które mogą pomóc VLC w generowaniu pieniędzy - mowa tu m.in. o integracji treści bezpośrednio z aplikacją.

W tej chwili nie wiadomo jednak kiedy VLC 4.0 ujrzy światło dziennie. Przecieki wskazują, że mogłoby się to wydarzyć w najbliższych miesiącach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odtwarzacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy