Sprzedali ponad 950 nielegalnych programów komputerowych

Funkcjonariusze z Torunia skierowali do prokuratora prawie 100-tomową sprawę z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia w sprawie związanej z piractwem komputerowym.Dwóch podejrzanych usłyszało ponad 950 zarzutów sprzedaży płyt z nielegalnym oprogramowaniem.

Policjanci szacują, że sprzedając nielegalne oprogramowanie wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych. W tym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej Policji przesłali do prokuratury Centrum-Zachód materiały dotyczące oszustwa i wystąpili z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia wobec dwóch mieszkańców Torunia (55 i 44 letniego) oraz 28-letniego mieszkańca powiatu.

Śledczy udowodnili, że dwóch z podejrzanych, od września 2008 roku do października 2010 roku, działając w porozumieniu, oferowało do sprzedaży nielegalne oprogramowanie wystawiając je jako legalne na różnych portalach internetowych. Zachętą dla kupujących była cena, o jedną trzecią niższa niż za oryginalny program. Działając w ten sposób mężczyźni sprzedali prawie tysiąc programów i wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych.

W trakcie postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 płyt z oprogramowaniem komputerowym. Biegły sądowy stwierdził jednoznacznie, że ponad 950 zbadanych przez niego płyt było nieautentycznych. Teraz mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: oskarżeni | funkcjonariusze | program komputerowy | program | nielegalne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy