System DRM Microsoftu znowu złamany

System zarządzania prawami DRM zaprojektowany z myślą o odtwarzaczu Windows Media Player został złamany przez aplikację, która po raz pierwszy pojawiła się rok temu.

Premiera FairUse4WM miała swoje miejsce w sierpniu 2006 roku na forum serwisu Doom9.org. Już wtedy celem programu było "ogołocenie" plików muzycznych z zabezpieczeń DRM. Microsoft odpowiedział na pojawienie się aplikacji, publikując odpowiednią poprawkę łatającą lukę w Windows Media Playerze.

W piątek nowo zarejestrowany użytkownik formu Doom9 ukrywający się pod pseudonimem "Divine Tao" opublikował nowego cracka z komentarzem "Ten post prezentuje nowe narzędzie służące do odzyskiwania kluczy indywidualnych ze składników systemu DRM Microsoftu, aż do wersji 11.0.6000.6234".

Reklama

Jak wynika z raportów użytkowników forum, nowy sposób jest skuteczny. Microsoft nie opublikował jeszcze komentarza dotyczącego złamania systemu DRM.

Przemysł muzyczny powoli zaczyna rezygnować z systemu DRM, który przez wielu użytkowników spostrzegany jest jako zbyt restrykcyjny. W kwietniu EMI oraz Apple, właściciel sklepu iTunes, poinformowały o udostępnieniu utworów pozbawionych zabezpieczeń.

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy