W tym kraju niemal wszystkie komputery działają na Windowsie!

Windows to najpopularniejszy na świecie system operacyjny dla rządzeń desktopowych. Mimo wszystko w wielu krajach Microsoft ściera się z konkurencją w postaci Linuxa i OS X od Apple. Istnieje jednak państwo, w którym niemal wszystkie komputery działają pod kontrolą popularnych okienek. Mowa o Iraku.

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii Microsoft nie posiada monopolu, w Iraku aż 98 proc. wszystkich komputerów działa na Windowsie. OS X to zaledwie 1 proc. maszyn, a Linux posiada zaledwie 0,44 proc. udziałów w rynku. Najpopularniejszym Windowsem w Iraku jest oczywiście Windows 7. Zainstalowano go na około 81 proc. wszystkich maszyn. Co ciekawe, na drugim miejscu znajduje się Windows 8.1 z 6,6-procentowym udziałem, a podium zamyka Windows 8 - 5,5 proc. wszystkich komputerów. Wybitnie nisko znajduje się Windows XP - zaledwie 4,5 proc..

Reklama


 
Zdaje się zatem, że Microsoft posiada monopol w Iraku, jednak amerykański gigant nie ma się z czego cieszyć. Wszystko przez fakt, że bardzo duża ilość komputerów działa pod kontrolą pirackiego oprogramowania. Według szacunków Business Software Alliance, może to być aż 86 proc. wszystkich irackich urządzeń. Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy