Waze wprowadza alarmy dotyczące przejazdów kolejowych

Należąca do Google aplikacja nawigacyjna Waze wprowadza nową funkcję. Od teraz program będzie ostrzegał o zbliżających się przejazdach kolejowych.

Alarmy ostrzegające o zbliżającym się przejeździe kolejowych nie są niczym nowym. Funkcja została już wcześniej wprowadzona w takich krajkach jak USA, Kanadzie oraz Belgii. Firma potwierdziła jednak, że od teraz będzie ona dostępna w innych państwach.

Działa ona na zasadzie pobierania oficjalnych danych od operatorów kolejowych. W krajach gdzie dane te są niedostępne, przejazdy są oznaczane samodzielne przez społeczność lokalnych edytorów map. W przypadku zbliżania się do przejazdu, aplikacja Waze wyświetla dodatkowe okienko informujące.

Reklama

Dane z 2018 roku, jasno wskazują, że na przejazdach kolejowych w USA doszło do 2217 kolizji, z czego 262 zakończyło się ofiarami śmiertelnymi. Kierowcy wciąż nie wiedzą gdzie i w jakim momencie powinni zachować czujność. Nowa funkcja ma pomóc im w rozeznaniu oraz przypomnieć o zbliżającym się niebezpieczeństwie. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Waze | bezpieczeństwo | Nawigacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy