Windows 11 a starsze komputery - użytkownicy mogą być rozczarowani

Niedawno Microsoft oficjalnie ogłosił, że umożliwi instalacje Windowsa 11 na komputerach, które nie spełniają narzuconych wymagań. Możliwość ta jednak będzie wiązać się z wieloma wyrzeczeniami, w tym brakiem automatycznych aktualizacji.

Temat wymagań systemowych jakie spełnić musi komputer by oficjalnie ściągnąć aktualizację Windowsa do wersji 11, przewija się w internecie od pewnego czasu. Jakiś czas temu okazało się bowiem, że użytkownicy posiadający starsze komputery będą musieli zastanowić się nad ich potencjalną wymianą. Microsoft zmienił między innymi ilość minimalnej pamięci RAM oraz rozdzielczość, z której będzie musiał korzystać wyświetlacz lub sam monitor. Sporym problemem okazała się także konieczność posiadania układu TPM 2.0 (Trusted Platform Module), który znacząco wpływa za bezpieczeństwo systemu.

Reklama

Po wielu głosach niezadowolenia, technologiczny gigant zmienił jednak zdanie i potwierdził, że także użytkownicy starszych komputerów będą mogli przejść na Windowsa 11. Oczywiście jego instalacja będzie wymagała mnie oficjalnych, ręcznych metod, w tym skorzystanie z narzędzia Media Creation Tool. To niestety nie koniec.

Wgrany w ten sposób system ma być ograniczony o wiele istotnych funkcji, w tym m.in. system automatycznych aktualizacji Windows Update. Narzędzie to jest punktem kompleksowej obsługi aktualizacji systemu Windows, programu Microsoft Defender Antivirus i przynajmniej niektórych sterowników używanych przez system operacyjny w celu poprawy zgodności z podłączonym sprzętem.

Oznacza to, że osoby, które mimo wszystko zdecydują się na Windowsa 11 na komputerach nie spełniających wymagań, pozostaną bez najmniejszego wsparcia. 

------------------------------------------------------

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows | Windows 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy