Windows 11 - użytkownicy starszych komputerów mają problem

Niektórzy użytkownicy starszych komputerów, którzy chcieli wziąć udział w testach systemu Windows 11 są blokowani. Z pobraniem najnowszego oprogramowania Microsoftu będą musieli poczekać do premiery.

Niedawno usłyszeliśmy, że premiera Windowsa 11 odbędzie się 5 października. Najnowszy system Microsoftu ma stosunkowo wysokie i restrykcyjne wymagania dotyczące urządzeń. Stąd też nie powinien dziwić fakt, że osoby, których maszyny nie spełniają tych wymagań są usuwane z Windows Insider Program, stworzonego na potrzeby testów oprogramowania. Tacy użytkownicy mogą spodziewać się wiadomości w zakładce aktualizacji, która informuje ich o tym, że dane urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań oraz poleci pobranie Windowsa 10.

Użytkownicy, których sprzęt jest za stary na Windowsa 11 nadal będą mogli samodzielnie go zainstalować na swoim urządzeniu zaraz po premierze systemu. Niestety nie będą mogli oni liczyć na aktualizacje, włączając w to te związane z bezpieczeństwem oprogramowania.

Reklama

Wiadomość o niespełnionych wymaganiach mogli dostać także użytkownicy, których urządzenia je spełniają. Wtedy winą może być procesor, który nie jest wspierany przez system. Inną przyczyną może być to, że Microsoft wykrył brak włączonego procesu TPM 2.0, odpowiadającego za bezpieczeństwo i szyfrowanie.

Microsoft zapowiedział, że wsparcie dla Windowsa 10 będzie trwało do 14 października 2025 roku.

Windows - więcej informacji:

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows 11 | Windows 10 | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama