Windows 11 – współpraca z aplikacjami systemu Android

Windows 11 of Microsoftu oficjalnie zintegruje się z aplikacjami pisanymi pod mobilny system Android. Dzięki wykorzystaniu konkretnych technologii opisywana współpraca ma być komfortowa oraz bezproblemowa. Jak to będzie działać?

Windows 11 to system, który został świeżo zaprezentowany przez Microsoft. Okazuje się, że nowa generacja "okienek" będzie od samego początku wspierała aplikacje przeznaczone na Androida. Windows 11 nie będzie ich jednak tylko i wyłącznie emulował. Do tego wszystkiego Microsoft chce wykorzystać technologię Intel Bridge. Panos Panay z Microsoftu obiecał, iż cała integracja będzie bezproblemowa.

Intel twierdzi, iż Bridge to post-kompilator środowiska wykonawczego, który umożliwia aplikacjom zaprojektowanym dla różnych platform sprzętowych ich natywne działanie na urządzeniach x86. Technologia Intela jest częścią bieżącej strategii XPU - nie będzie się ona ograniczała jedynie do wprowadzenia aplikacji z Androida do Windows 11.

Reklama

Intel Bridge będzie działać z procesorami x86 w tym z konstrukcjami od AMD.

W praktyce włączenie tej funkcji pozwoli Windowsowi 11 na natywne uruchomienie aplikacji z Androida. To znaczy, że sam sprzęt Microsoftu będzie od teraz znacznie bliższy rozwiązaniom prezentowanym chociażby przez Apple.

Procesor M1 w nowych MacBookach umożliwia bowiem uruchamianie aplikacji napisanych na system mobilny iOS.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na premierę Windows 11.

------------------------------------------------------

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows 11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy