Windows 365 - zapisy zostały wstrzymane. Dlaczego?

Microsoft został zmuszony wstrzymać możliwość rozpoczęcia okresu próbnego swojej najnowszej usługi Windows 365. Powodem jest tak duże zainteresowanie, że aż osiągnęło nałożony przez firmę limit.

Windows 365 to najnowsza usługa Microsoftu, która oferuje korzystanie z całego systemu operacyjnego w chmurze. Dzięki temu dostęp do plików można mieć z każdego miejsca na świecie. Pandemia zmusiła wiele przedsiębiorstw do pracy zdalnej. Nic zatem dziwnego, że darmowa, próbna subskrypcja pakietu Windows 365 rozeszła się jak świeże bułeczki.

Premiera usługi odbyła się 2 sierpnia i wystarczyła zaledwie doba, by osiągnąć limit subskrypcji okresu próbnego. Z tego też powodu aktualnie nie ma możliwości zapisać się na darmową usługę. Dla osób, które koniecznie chcą z niej skorzystać pozostaje jedynie płatna wersja pakietu. Szczególnie cierpliwi mogą czekać na powiadomienia od Microsoftu podające dostępność darmowego okresu próbnego.

Reklama

Podobnie jak Microsoft 365, również Windows 365 jest dostępny w formie pakietów, opłacanych abonamentem. Poszczególne opcje różnią się oferowaną przestrzenią i ceną. Najtańszy pakiet za 21,90 euro to 1 procesor wirtualny z 2 GB RAM i 64 GB przestrzeni na pliki. Drugi z kolei zaoferuje 2 procesory wirtualne, 4 GB RAM i 128 GB pamięci za 28,20 euro miesięcznie. Wirtualny system w najwyższej konfiguracji, opartej na 8 procesorach wirtualnych, 32 GB pamięć RAM 512 GB w magazynie, to już wydatek 147 euro miesięcznie.

------------------------------------------------------

Windows 11 - więcej informacji

Windows 11 - system operacyjny jutra

Windows 11 - wymagania sprzętowe

Windows 10. Kiedy koniec wsparcia? Znamy odpowiedź

Windows 11 kontra Windows 10


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy