Windows 7 - co z dalszym wsparciem dla systemu?

Microsoft zaczął informować użytkowników Windows 7, że po 13 stycznia 2015 roku skończy się pełne wsparcie (tak zwane wsparcie podstawowe) dla tego systemu. Co to oznacza i czy są powody do niepokoju?

Po tym, jak do niektórych dotarła informacja o "zakończeniu wsparcia" dla Windows 7 już za pół roku, w internecie wybuchła burza. O co dokładnie chodzi? Microsoft planuje w styczniu 2015 roku skończyć z aktualizacjami dotyczącymi wyglądu systemu, a użytkownicy nie będą mogli po tej dacie zgłaszać jakichkolwiek roszczeń gwarancyjnych. Nadal kontynuowane będą aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa (łatki) i najważniejszych funkcji systemu. To wsparcie będzie trwało nieprzerwanie  do stycznia 2020 roku - czytamy w serwisie Business Insider. Inaczej mówiąc - do stycznia 2020 roku bez obaw będzie można korzystać z Windows 7.

Warto także pamiętać, że w styczniu 2018 roku podobny proces (koniec pełnych aktualizacji) obejmie także system Windows 8 oraz Windows 8.1. Do tego momentu na rynku na 99 proc. będzie już dostępny system Windows 9.

Windows XP już umarł

Reklama

Przypomnijmy - 8 kwietnia 2014 r. pomoc techniczna dla systemu Windows XP przestała być dostępna. W Polsce z Windows XP korzysta około 23 proc. internautów. Co to oznacza dla jego użytkowników? Co możemy zrobić, jeśli mamy wysłużonego "ikspeka"? Czytaj więcej 


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama