Windows 7 na razie nie pokona XP

Badacze firmy Gartner, zajmującej się analizowaniem rynku, ostrzegli, że zrzucenie z piedestału Windowsa XP najnowszemu dziecku Microsoftu, Windows 7, zajmie aż dwa lata.

Analityk firmy, Annette Jump, powiedziała, że XP pozostanie największym rywalem Siódemki jeszcze przez wiele lat. Dodała, że XP jest nadal zbyt popularny w komputerach używanych w biznesie. Z tym zjawiskiem nie poradziła sobie również Vista. Pani analityk twierdzi również, że ogólnoświatowa recesja, która spowodowała znaczne cięcia w budżetach firmy związanych z branżą IT, będzie miała negatywny wpływ na wymianę systemów operacyjnych. Wiele podmiotów będzie wstrzymywać tę decyzję nawet do 2012 roku.

Jump jest zdania, że fala przejść przez mainstreamowych oraz biznesowych użytkowników na system Windows 7 nie rozpocznie się wcześniej niż w 2011 roku. Kiedy to się stanie, firmy zaczną masowo migrować z systemu XP prosto do Windows 7. Data ta zbiegnie się z następnym cyklem wymiany sprzętu przez profesjonalistów. Jedną z części składowych problemu jest fakt, że Microsoft zamierza udzielać wsparcia dla systemu XP do 2014 roku. Niektóre firmy zatem uważają, że nie ma potrzeby szybkiego przechodzenia na Windows 7.

Reklama
PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy