Windows 8 pojawi się także w samochodach

Microsoft wypuścił Windows Phone 8 w 2012 roku. W tym czasie na rynku królował już Android wraz z iOS, przez co mobilne kafelki wyglądały przy nich nieco ubogo i do tej pory muszą nadrabiać straty. Zdaje się, że gigant z Redmond nie popełni tego samego błędu w przypadku samochodów. Do specjalnych wersji iOS oraz Androida, które pojawią się na pokładzie popularnych aut, dołączy także Windows 8.

Microsoft zaprezentował samochodową wersję Windows 8 podczas konferencji BUILD 2014 w San Francisco. Interfejs będzie mocno przypominał to, co znamy z Windows Phone 8 lub Windows RT. Ekran kafelkowy zostanie jednak odpowiednio przystosowany, aby jego obsługa była prosta i nie wymagała zbyt dużo uwagi użytkownika.
 
System będzie korzystał ze specjalnego sklepu Windows Store, w którym znajdziemy aplikacje przystosowane do działania w samochodzie. Warunkiem jest przejrzyste menu, duże przyciski oraz brak elementów, które przykuwałyby uwagę kierowcy na dłużej, niż kilka sekund. Użytkownik będzie mógł przypinać ulubione aplikacje do ekranu startowego.
 
System będzie oczywiście komunikował się ze smartfonem z Windows Phone, umożliwiając wykonywanie połączeń głosowych czy odczytywanie SMS-ów. Nowy Windows jest aktualnie testowany w samochodach na torze wyścigowym w Seattle. Nie wiadomo, kiedy ewentualnie będzie dostępny dla szerszej publiki oraz jacy producenci będą nim zainteresowani.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy