Windows 9 premiera w kwietniu 2015 roku

O Windows 9 mówi się coraz częściej. To, że Microsoft pracuje już nad nowym systemem operacyjnym, nie podlega wątpliwości. Sprawa okazuje się nieco bardziej zagmatwana, gdy zadamy pytanie, kiedy "dziewiątka" oficjalnie pojawi się na rynku. Poznaliśmy nowe szczegóły w tym temacie.

Według Paula Thurrotta (bloger technologiczny specjalizujący się w tematyce Windowsa), który w przeszłości niejednokrotnie dowiódł, że posiada dobrych informatorów związanych z Microsoftem, Windows 9 zadebiutuje już w kwietniu 2015 roku. Ponadto nowy system operacyjny ma zostać zapowiedziany już niedługo - na konferencji BUILD 2014, która odbędzie się w kwietniu bieżącego roku. 

Jak napisał Paul Thurrott, dotychczas zapowiadana duża aktualizacja o nazwie Threshold to w rzeczywistości Windows 9. Co prawda nie posiadamy zbyt wielu informacji na jego temat, jednak już teraz wiadomo, że Microsoft pracuje nad interfejsem Metro 2.0, który będzie bardziej dojrzały, a co za tym idzie, użyteczny.

Zagranie tego typu mogłoby być zbawienne dla Microsoftu. Windows 8 nie cieszy się zbyt pochlebną opinią wśród użytkowników i żadna aktualizacja nie będzie w stanie zmienić tego stanu rzeczy. Może zatem wypuszczenie nowego systemu to szansa na odbudowanie nadszarpniętego zaufania?

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama