Windows Vista Service Pack 1 gotowy

Microsoft oficjalnie poinformował, że dodatek Service Pack 1 do systemu Windows Vista osiągnął status RTM (skierowany do produkcji) dla pierwszych wersji zlokalizowanych, tj. angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i japońskiej.

W najbliższym czasie zobaczymy zatem na rynku komputery z preinstalowanym systemem Windows Vista w wersji ze zintegrowanym SP1. To samo stanie się ze zwykłymi edycjami pudełkowymi widniejącymi na półkach sklepowych.

Service Pack 1 to istotny dodatek systemowy rozwiązujący wiele problemów, które dotykały użytkowników, a także wprowadzający zmiany w architekturze systemu, co skutkuje poprawą stabilności i zabezpieczeń. Ponadto SP1 zwiększa wydajność komputera. Wewnętrzne testy wykazały m.in., że w niektórych scenariuszach zmiany te spowodują o 50 proc. szybsze kopiowanie i przenoszenie plików oraz sprawniejsze wracanie ze stanu uśpienia.

Reklama

Testy wstępnych wersji dodatku wykazały konflikt z pewnymi sterownikami, które nie zostały przygotowane, jak należy, przez wydawców. Nie są one same w sobie wadliwe, a błąd opiera się na sposobie instalacji, toteż rozwiązaniem problemu jest ponowna instalacja sterownika. Co za tym idzie, dodatek nie zostanie rozdystrybuowany poprzez kanały Windows Update od razu do wszystkich klientów.

Pojawi się on w połowie marca br. na Windows Update, aczkolwiek tylko dla użytkowników tych komputerów, gdzie nie wykryto wadliwych sterowników, o których mowa powyżej. Jeżeli kto na upartego będzie chciał zainstalować dodatek, nie ma problemu, gdyż będzie on umieszczony na stronach firmy Microsoft jako plik wolnostojący. W międzyczasie Microsoft będzie współpracował z wydawcami "felernego" sterownika, tak by miesiąc później wszyscy, którzy korzystają z funkcji Automatycznych Aktualizacji nie napotkali na problem z ich urządzeniem po zainstalowaniu dodatku.

Polski dodatek Service Pack 1 dla Windows Vista pojawi się w kwietniu, podobnie jak pozostałe wersje językowe.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy