Windows XP nie traci na popularności

Windows XP został oficjalnie „porzucony” przez Microsoft w kwietniu bieżącego roku. Gigant z Redmond spodziewał się, że dzięki temu użytkownicy tego systemu przejdą na nowsze rozwiązanie. Tak się jednak nie dzieje, a 12-letnia platforma wciąż jest zainstalowana na co czwartym komputerze na całym świecie.

Najnowsze statystyki popularności systemów operacyjnych NetMarketShare ewidentnie wskazują, że plany Microsoftu odnośnie Windowsa XP były nietrafione. Jest on bowiem zainstalowany na ponad 25 proc. wszystkich komputerów na całym świecie, zajmując tym samym drugie miejsce wśród wszystkich systemów operacyjnych. Na pierwszym nieprzerwanie znajduje się Windows 7, z wynikiem przekraczającym 50 proc.

Na znaczeniu zyskał również Windows 8 (wraz z Windows 8.1). Kafelkowy system powiększył swój zasięg o 0,40 punktów procentowych, uzyskując wynik 12,64 proc.. Mimo wszystko jest to wciąż bardzo mało, biorąc pod uwagę fakt, że Ósemka jest już z nami od października 2012 roku.
 
Wśród systemów operacyjnych nie należących do rodziny Microsoftu, najlepiej radzi sobie Mac OS X 10.9 z wynikiem nieco przekraczającym 4 proc. Windows XP stracił w ostatnim miesiącu ponad punkt procentowy. Mimo wszystko jest to wciąż za mało, aby uznać, że system ten zaczyna tracić na popularności. Użytkowników najwyraźniej nie przeraża brak oficjalnego wsparcia ze strony Microsoftu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy