Złośliwe oprogramowanie: phishingi i malware – dlaczego nadal są niebezpieczne

Złośliwe oprogramowanie to nadal poważny problem, także dla użytkowników biznesowych. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym atakom, firma ESET stworzyła Cloud Security, rozwiązanie do ochrony poczty e-mail i danych w chmurze w ramach usługi Microsoft 365.

Szacuje się, że 84 proc. firm na świecie używa lub deklaruje chęć korzystania z Microsoft 365 (na podstawie danych instytutu Gartnera), kluczowe jest więc zapewnienie im niezbędnej ochrony. Odpowiedzią na te potrzeby jest ESET Cloud Office Security - rozwiązanie, które chroni firmy przed złośliwym oprogramowaniem i atakami rozprzestrzeniającymi się za pomocą poczty e-mail.

Firmowa poczta jako cel ataku

Firmowa poczta mailowa jest jednym z najpopularniejszych kanałów do przeprowadzania ataków ukierunkowanych. Może być furtką dla złośliwego oprogramowania, które roznosi się jak wirus między różnymi urządzeniami w firmie - nie tylko komputerami osobistymi.

ESET Cloud Security wprowadza dodatkową warstwę ochrony dla poczty e-mail w usłudze Microsoft 365 - łączy funkcje filtra antyspamowego, ochrony przed phishingiem oraz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Chroni przed wirusami i innymi zagrożeniami, a także minimalizuje negatywny wpływ niechcianych wiadomości na funkcjonowanie firmy.

To jednak nie wszystko, bo ESET Cloud Office Security monitoruje wszystkie nowe i zmodyfikowane pliki, obecne na firmowym dysku OneDrive. Wszelkie zagrożenia są wykrywane natychmiast, a podejrzane pliki trafiają na kwarantannę - jeszcze zanim zdążą wyrządzić szkody i roznieść się na inne sprzęty.

Przystępna konsola chmurowa zapewnia wgląd w wykryte elementy i natychmiast powiadania o wszelkich incydentach.

Ochrona przed różnymi rodzajami zagrożeń

ESET Cloud Office Security zapewnia ochronę przed niebezpiecznymi atakami na wielu płaszczyznach. Pierwszą linią obrony jest wielokrotnie nagradzany filtr antyspamowy, który chroni skrzynkę pocztową użytkownika przed niepożądanymi wiadomościami e-mail.

ESET Cloud Office Security uniemożliwia także użytkownikom dostęp do podejrzanych stron internetowych będących źródłem ataków phishingowych. Użytkownicy nie uruchomią ich także przez wiadomości e-mail, które mogą zawierać linki do niebezpiecznych stron. ESET Cloud Office Security na bieżąco przeszukuje zawartość wiadomości przychodzących pod kątem podejrzanych adresów URL i weryfikuje je ze stale aktualizowaną bazą znanych serwisów phishingowych.

Oprogramowanie skanuje również wszystkie przychodzące e-maile zawierające wszelkiego rodzaju załączniki. Żaden niechciany plik nie przeciśnie się przez sito ESET Cloud Office Security, a skrzynki pocztowe pracowników będą zawsze wolne od szkodliwego oprogramowania.

A co z plikami trafiającymi na kwarantannę? To administrator decyduje o tym, czy podejrzane obiekty zostaną bezpowrotnie usunięte, czy "przeleczone" i udostępnione. Menadżer kwarantanny pozwala na łatwe zarządzanie wiadomościami e-mail i plikami poddanymi kwarantannie przez ESET Cloud Office Security.

Co więcej, administrator nie musi ciągle monitorować panelu kontrolnego. W przypadku wykrycia przez ESET Cloud Office Security nowej podejrzanej aktywności, program natychmiastowo wyśle odpowiednie powiadomienia do administratora i użytkownika. To pozwala na błyskawiczne działanie i uniemożliwi rozprzestrzenianie się szkodnika.

Każdy nowy użytkownik dodawany do firmowego konta w usłudze Microsoft 365 jest automatycznie chroniony przed szkodliwym oprogramowaniem - nie trzeba osobno dodawać go w konsoli.

Ułatwienie dla każdej firmy

ESET Cloud Office Security to rozwiązanie ułatwiające funkcjonowanie każdej firmy opartej na usłudze Microsoft 365. Nie ma znaczenia wielkość firmy i liczba pracowników. ESET Cloud Office Security sprawdzi się w każdych warunkach. Potwierdza to ponad 110 mln użytkowników rozwiązań ESET na całym świecie i 400 000 zadowolonych klientów biznesowych.

Co szczególnie ważne, firma nie musi kupować "kota w worku" - wystarczy zarejestrować się na portalu ESET Business Account i uzyskać bezpłatną licencję na wersję próbną.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy