Wszystko o 5G

Nie ma związku między 5G a COVID-19 - mówi Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Wiele grup wykorzystuje strach przed wirusem do dezinformacji i kłamliwych teorii na temat sieci telekomunikacyjnych, głównie 5G, oraz rzekomej szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego (PEM) - Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zabrała głos w całej sprawie.

Teorie o tym, że objawy osób zakażonych wirusem to efekt działania szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego są nieprawdziwe i mają na celu jedynie szerzenie dezinformacji w społeczeństwie - czytamy w oświadczeniu Izby. 

Żadne rzetelnie przygotowane badania naukowe nie wskazują na powiązania promieniowania niejonizującego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób. Potwierdza to między innymi Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym (ICNIRP), która stale bada te zależności - dodaje Izba.

Reklama

Jest to bezpośrednie odniesienie się do wydarzeń z Wielkiej Brytanii, gdzie doszło to podpalenia masztów 5G. Nieprawdziwe treści w internecie doprowadziły do sytuacji, w której uwierzono, że 5G może mieć bezpośredni wpływ na rozwój koronawirusa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 5G | telekomunikacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy