IFA 2018: Sharp wprowadzi do polski soundbary, radia i głośniki

​Podczas berlińskich targów IFA 2018 firma Sharp ogłosiła powrót na europejski rynek sprzętu audio i zaprezentowała nową linię zaawansowanych technologicznie produktów.

Sharp przygotował szeroką ofertę soundbarów. Podczas targów Sharp zaprezentował sprzęt z technologią Dolby Atmos w przystępnej cenie. Japoński producent pokazał także wysokiej jakości radia cyfrowe, przenośne urządzenia DAB i głośniki Bluetooth o nowoczesnym designie.

W nowej ofercie audio Sharp stawia na różnorodność, prezentując kilkanaście modeli soundbarów: od 100-watowego, podstawowego modelu HT-SB106 wyposażonego w Bluetooth, aż po HT-SBW420, 220-watowy zestaw 2.1 all-in-one z Wi-Fi i wbudowanym subeooferem (wyróżniony nagrodą Red Dot Award 2018).

Reklama

Firma Sharp wraca na europejski rynek audio z dwoma atrakcyjnymi rozwiązaniami z Dolby Atmos. Ofertę uzupełniają przenośne i stacjonarne radia cyfrowe DAB, stereofoniczne odbiorniki cyfrowe z dostępem do internetu oraz wodoodporne, przenośne głośniki Bluetooth współpracujące z asystentami głosowymi, Siri i Google Assistant. Cała gama sprzętu audio firmy Sharp prezentowana na IFA została stworzona tak, by łącząc innowacyjną technologię i elegancki design, odpowiedzieć na oczekiwania miłośników muzyki.

Soundbary Dolby Atmos z bezprzewodowym subwooferem

System dźwięku przestrzennego buduje otoczenie oglądanego filmu nad widzem i wokół niego, rzucając w wir akcji i zapewniając niesamowite wrażenia. Sharp przygotował listwy głośnikowe HT-SBW800 z system dźwiękowym 5.1.2, a także ogłosił, iż pracuje nad kolejnym modelem HT-SBW460 z systemem 3.1. Oba urządzenia dostępne będą z bezprzewodowym subwooferem. Rekomendowana cena detaliczna sprzętu to odpowiednio 1599 i 2499 PLN - niesamowity dźwięk jest wreszcie osiągalny w przystępnej cenie 

Poza Dolby Atmos, sprzęt obsługuje także systemy Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus oraz Dolby Digital. Soundbary mogą być sterowane za pomocą wbudowanego w urządzenie panelu lub pilota do telewizora z użyciem złącza HDMI ARC-CEC. Listwy zostały wyposażone w dwa gniazda HDMI 2.0 oraz wyjście 4K. Posiadają wbudowane wejścia optyczne, koncentryczne i AUX, interfejs USB służący do odtwarzania audio i aktualizacji systemu, a także Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki.

Oba soundbary wejdą do sprzedaży pod koniec 2018 roku.

Przenośne radio DAB

Sharp dodatkowo przedstawił dwa radia DAB nawiązujące do lat siedemdziesiątych.

Drewniana obudowa, teleskopowa antena i metalowy uchwyt przypominają "stare dobre czasy". Wnętrze radioodbiornika skrywa jednak najnowocześniejszą technologię DAB. Model DR-P350 i model stereofoniczny DR-P355 odbierają fale DAB/DAB+/FM, wyświetlają radiotext RDS w trybie ciągłym, a także są wyposażone w budzik z funkcją drzemki. Model DR-P355 pozwala dodatkowo na bezprzewodowy streaming muzyki za pomocą technologii Bluetooth. W pamięci urządzeń można zachować nawet 20 stacji. Radioodbiorniki mogą być zasilane przez podłączenie do gniazdka lub za pomocą baterii. Stylowe wakacje na kempingu z odpowiednią muzyką w tle wreszcie są możliwe.

Modele przenośnych radioodbiorników DAB: DR-P350 i DR-P355 pojawią się w sklepach w styczniu 2019 roku w sugerowanej cenie detalicznej 349 i 449 zł.

Inny model nosi nazwę DR-I470, to najwyższej klasy stereofoniczne i internetowe radio wyposażone w technologie DAB/DAB+/FM, RDS, Bluetooth, przyciemniany kolorowy wyświetlacz z funkcją zegara, budzika i powiadomień pogodowych. Odbiornik pozwala zaprogramować 60 kanałów. 27 000 internetowych stacji radiowych zostało już przypisanych do poszczególnych kategorii przez producenta. Dzięki zdalnemu sterowaniu za pomocą pilota można łatwo ustawić stację, nie wstając nawet z kanapy.

Model DR-I470 będzie dostępny w sklepach od listopada 2018 roku w sugerowanej cenie detalicznej 749 zł.

Wodoodporne głośniki

W szerokim portfolio sprzętu audio firmy Sharp znajdują się także wodoodporne głośniki Bluetooth (stopień ochrony IP 56) o mocy od 14W do 40W. Dostępne w wielu kolorach obsługują komendy głosowe za pośrednictwem Siri (Apple) lub Google Assistant™. Dzięki technologii DSP i mocy 20W model GX-BT280 emituje dynamiczny i czysty dźwięk, a wbudowany akumulator pozwala cieszyć się dźwiękiem non stop przez 12 godzin. Dodatkowo, połączenia telefoniczne można odbierać bez użycia rąk.

Innym przenośnym głośnikiem Bluetooth odpornym na zachlapanie jest najwyższy model GX-BT480, który generuje dźwięk o dynamice ponad 100 dB gwarantujący odpowiednią głośność, przestrzenność i bogaty bas. Model został wyposażony w zintegrowany korektor dźwięku i sterowanie głosem (za pośrednictwem Siri (Apple) lub Google Assistant), a czas odtwarzania muzyki bez konieczności ładowania to ponad 20 godzin. Głośnik obsługuje karty pamięci micro SD oraz posiada gniazdo AUX.

Modele przenośnych głośników Bluetooth GX-BT280 i GX-BT480 będą dostępne w sklepach od końca października 2018 roku w sugerowanej cenie detalicznej 399 i 649 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama