Tesla stawia na projekt magazynowania energii w Teksasie

Tesla poinformowała, iż ma zamiar stworzyć projekt magazynowania energii w Teksasie. Cała konstrukcja stanie w mieście Angleton, w którym mieszka około 20 tys. osób.

Spółka zależna Tesli, Gambit Energy Storage będzie odpowiedzialna za wyprodukowanie nowych Megapacków, które zostaną umieszczone na terenie Teksasu. Po ukończeniu, sama instalacja będzie w stanie bez problemu zasilić do 20 tys. domów. Instalacja może zacząć działać już na początku czerwca bieżącego roku.

Nowy pomysł Tesli jest związany zapewne z ostatnimi problemami, z którymi borykał się ten stan w związku z przerwami w dostępie do energii elektrycznej. Elon Musk zapytany na Twitterze o to czy projekt magazynowania energii w Teksasie mógłby być podobny do tego, który został stworzony w Australii odpowiedział, iż jak najbardziej.

Reklama

Musk twierdził także, iż nie zarabia na całej operacji. Celem Tesli będzie więc wsparcie energetyczne stanu, który w przyszłości może ponownie zderzyć się ze ścianą związaną z brakiem dostępu do energii elektrycznej w wielu gospodarstwach domowych. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy